Hizmetlerimiz • Mep Sistem Bilişim Teknolojileri

Hizmetlerimiz

Yazılım Geliştirme

Gereksinimlerinizi doğru şekilde analiz ederek, ihtiyacınıza özel yazılımlar geliştiriyoruz. Ayrıca entegrasyon projelerine hayat veriyoruz.

Mep Sistem Bilişim Teknolojileri, farklı kullanıcı gereksinimlerine yanıt verebilen fonksiyonel kullanımlı yüksek kalitede yazılımlar geliştirmektedir. Mep Sistem bünyesinde çalışan uzman kadro ve sahip olduğu sektörel birikimiyle uzmanlık alanları olan coğrafi bilgi sistemleri, yönetim bilgi sistemleri ve telekom çözümlerine yönelik yazılım ihtiyaçlarına yanıt vermektedir.

Mep Sistem; yazılım gereksinim ve analizi, yazılım tasarımı, yazılım gerçekleştirimi, uygulama fonksiyonellik testleri ve yazılım yaygınlaştırma ve kabulleri ana başlıklarından oluşan yazılım geliştirme metodolojisiyle anahtar teslim projeler geliştirmektedir. Mep Sistem yazılım geliştirme bölümü; gereksinim belirleme, tasarım, geliştirme ve test aşamalarının sabit olarak düşünüldüğü ve geri dönüşlerin kısıtlı olduğu klasik şelale modeli yerine iteratif ve dinamik yazılım geliştirme metodolojilerini kullanmaktadır.

Danışmanlık Hizmetleri

Mep Sistem, önde gelen bilişim teknolojileri ve veri yönetimi yetenekleriyle birlikte onlarca yıllık CBS uzmanlığına sahiptir. CBS ihtiyaçlarınızı karşılamanın yenilikçi ve uygun maliyetli yollarını sağlayabiliriz. ESRI Arcgis veya açık kaynak çözümlerin geliştirme ve uygulama konusunda deneyimliyiz.

Mep Sistem müşterilerine, hızla gelişen ve değişen Bilgi Teknolojileri alanında, yapılan projelerin başarısını daha yukarılara taşımak, maliyet ve hız kazanım avantajı sunmak hedefiyle geniş bir seçenek yelpazesinde danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Danışmanlık konularımız;

  • IT proje tanım ve ihtiyaçlarının modellenmesi, proje organizasyonu ve süreçlerinin belirlenmesi, proje yönetimi
  • Entegrasyon projeleri
  • Telekom çözümleri
  • Coğrafi Bilgi Sistemi ve Yönetim Bilgi Sistemi uygulamalarının modellenmesi ve tasarım süreçlerinin belirlenmesi

Proje Yönetimi

Proje yönetimi hizmetimiz, gereksinimlere göre projeleri planlama, koordine etme ve yürütme konusunda uzmanlaşmıştır. Kavramsallaştırmadan tamamlanmasına kadar uçtan uca proje çalışmasıyla ilgili faaliyetlerin tamamı gerçekleştirilir.

Mep Sistem, proje yönetimi stratejisinin amacı, Bilgi Teknolojileri projelerinin standart bir metod ve yöntemle, disiplinli bir şekilde iyi yönetilmesi ve ürünlerin ya da sonuçların kaliteli bir şekilde belirli bir bütçe ve zaman içerisinde elde edilmesidir.

Projede yer alan tüm tarafların uzlaşma sağlanmış ihtiyaçlarının karşılanması Mep Sistem proje yönetimi yaklaşımının temel hedefidir. Bu hedeflere tanımlanmış kapsam, süre, maliyet ve kalite çerçevesinde ulaşmak ve etkin bir proje yönetim süreci oluşturmak amacıyla, bu konuda yaygın olarak kullanılan yaklaşım ve yöntemlerin incelenmesi sonucunda ABD-Proje Yönetimi Enstitüsü’nün (PMI- Project Management Institute) geliştirmiş olduğu yöntemler baz alınır.

Bakım ve Destek

Bir yazılım çözümü geliştirmek veya satın almak ve bunu kurumsal altyapınıza entegre etmek, yazılım sisteminizin yaşam döngüsündeki ilk aşamalardır. Mep Sistem olarak, esnek ve kapsamlı bir bakım ve destek programı sunmaktayız. Teknik talepler ve sorunlar, müşterilerin tercih ettikleri ortamlar üzerinden sağlanmaktadır.

Mep Sistem, sertifikalı ve uzman ekibi ile IT altyapısındaki yazılım ve servislerin dizaynı, kurulumu, yönetimi, işletimi ve bakım – onarım hizmetlerini müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda sunmaktadır.

Teknolojik yenilikleri sürekli takip ederek, Müşterilerimizin IT sistemlerinden en yüksek verimi alabilmeleri için gerekli düzeltmeler ve güncelleme gibi hizmetleri kesintisiz, kaliteli ve güvenli olarak sağlamak prensibi ile çalışmalarını sürdürmektedir.

Dış Kaynak Kullanımı

Odağınızı yeniden temel iş fonksiyonlarına kaydırın ve teknoloji uzmanlarımızı ekibinize ekleyin. Mep Sistem dış kaynak kullanımı hizmetleri, BT’nizin tam optimizasyonla çalışıp çalışmadığı veya azaltılabilecek maliyetler olup olmadığı konusunda endişelenmeden, işe geri dönmenize olanak tanır.

Dış kaynak kullanımı, kuruluşların gereksinim duydukları bilişim iş süreçlerini kendi dışında uzman bir kuruluşa emanet etmesi anlamına geliyor. Böylece kurumlar asıl faaliyet alanlarını sürdürürken, bilişime önemli ve ciddi bir yatırım yapıp kaynak ayırmak zorunda kalmıyorlar.

Şirket yöneticileri BT işlevlerinin tümü veya yalnızca bir kısmı için dış kaynak kullanmayı seçebilirler. Bu kararı verirken en önemli iki unsur maliyet ve verimliliktir.

Bu alandaki deneyimimizle, BT dış kaynak hizmetlerini vermekteyiz. İhtiyacınıza yönelik özelleştirilen servis anlaşmaları kapsamında, BT işlevlerini yerine getirmekteyiz.

Mep Sistem aşağıdaki ihtiyaçlara yönelik dış kaynak kullanımı hizmeti sunmaktadır;
• Sistem Analizi ve Tasarımı
• Yazılım Geliştirme
• Veritabanı Kurulumu ve Optimizasyonu
• Yazılım Bakım ve Destek
• Proje Planlama ve Yönetimi
• Eğitim ve Danışmanlık (Coğrafi Bilgi Sistemleri)