Coğrafi Bilgi Sistemleri (CBS) • Mep Sistem Bilişim Teknolojileri

Coğrafi Bilgi Sistemleri (CBS)

Coğrafi Bilgi Sistemleri (CBS), verileri toplamak, yönetmek ve analiz etmek için bir çerçevedir.

Multi disipliner olarak farklı sektörlerde yer alan Coğrafi Bilgi Sistemleri, birçok veri türünü bütünleştirir. Mekansal konumu analiz eder ve haritalar ve 3B sahneler kullanarak bilgi katmanlarını görselleştirmeler halinde düzenler. Bu benzersiz özellik sayesinde CBS, paternler, ilişkiler ve durumlar gibi verilerle ilgili daha derin içgörüler ortaya çıkarır ve kullanıcıların daha akıllı kararlar almasına yardımcı olur.

Neredeyse her alanda yüz binlerce kuruluş, dünya çapında iletişim kuran, analiz yapan, bilgi paylaşan ve karmaşık sorunları çözen haritalar yapmak için CBS kullanmaktadır. Bu durum tüm dünyanın çalışma şeklini değiştirmektedir.

Coğrafi Bilgi Sistemleri , gerçek zamanlı durumsal farkındalık sağlar. Yan taraftaki kasırga ve kasırga haritası, insanlar ve işletmeler üzerindeki olası etkileri, olası fırtına izlerini ve fırtına dalgasını göstermektedir.
Olayların Yönetimi ve Yanıt Verilmesi

Coğrafi Bilgi Sistemleri, gerçek zamanlı durumsal farkındalık sağlar.

Yan taraftaki kasırga ve kasırga haritası, insanlar ve işletmeler üzerindeki olası etkileri, olası fırtına izlerini ve fırtına dalgasını göstermektedir.

Değişimin İzlenmesi

Bir resim bin kelime anlatırsa, bir harita bin resim anlatır.

Bu harita, Güney Yarımküre’deki buzul çekilmesinin boyutunu açıkça ortaya koymaktadır.

Bir resim bin kelime anlatırsa, bir harita bin resim anlatır. Bu harita, Güney Yarımküre'deki buzul çekilmesinin boyutunu açıkça ortaya koymaktadır.
Trafiği tahmin etmek için CBS'yi kullanın. Yandaki harita, arazi kullanım değişikliklerine bağlı olarak trafiğin kötüleşmesinin beklendiğini gösteren bir kavşaktaki zorlukları vurgulamaktadır.
Tahmin Yürütme

Trafiği tahmin etmek için CBS'yi kullanın.

Yandaki harita, arazi kullanım değişikliklerine bağlı olarak trafiğin kötüleşmesinin beklendiğini gösteren bir kavşaktaki zorlukları vurgulamaktadır.

Eğilimleri Anlama

CBS, bir tablo görünümde gözden kaçabilecek veriler hakkında fikir edinmenize yardımcı olur.

Yandaki harita, farklı endüstrilerdeki iş büyümesini veya kayıplarını ölçmekte ve yerel rekabet avantajını nicelleştirmektedir.

CBS, bir tablo görünümde gözden kaçabilecek veriler hakkında fikir edinmenize yardımcı olur. Yandaki harita, farklı endüstrilerdeki iş büyümesini veya kayıplarını ölçmekte ve yerel rekabet avantajını nicelleştirmektedir.

Coğrafi Bilgi Sistemleri Nasıl Çalışmaktadır?

Haritalar

Haritalar, çalışmak istediğiniz veri katmanları ve analitik için coğrafi kapsayıcıdır. GIS haritaları kolayca paylaşılır ve uygulamalara yerleştirilir ve hemen hemen herkes tarafından her yerden erişilebilir.

Veri

CBS, konumu kullanarak birçok farklı veri katmanını entegre eder. Çoğu verinin coğrafi bir bileşeni vardır. CBS verileri, elektronik tablolara ve tablolara bağlı görüntüleri, özellikleri ve temel haritaları içerir.

Analizler

Mekansal analizler, uygunluk ve kabiliyeti değerlendirmenize, tahmin ve öngörüler geliştirmenize, yorumlamanıza ve anlamanıza ve çok daha fazlasını, kavrayışınıza ve karar verme sürecinize yeni bakış açıları kazandırmanıza olanak tanır.

Uygulamalar

Uygulamalar, işlerin yapılması ve CBS’nin herkes için hayata geçirilmesi için odaklanmış kullanıcı deneyimleri sağlar. Coğrafi Bilgi Sistemleri uygulamaları neredeyse her yerde çalışır: cep telefonlarınızda, tabletlerinizde, web tarayıcılarında ve masaüstlerinde.

Kurumsal İş Ortağımız ESRI işbirliği ile yeni nesil Coğrafi Bilgi Sistemi Çözümleri sunuyoruz.